SoftMaker Office 2008 — bezpłatna wersja beta

Po prostu jakiś biurowy boom nastąpił w ostatnim czasie. W 2007 roku wyszedł na światło Microsoft Office 2007, Microsoft Office: MAC 2008, IBM Lotus Symphony, recenzje składników когорого były w демоблоге (1, 2 i 3), Google Docs ma prezentacjami, wyszli Open Office 2.3, Apple iWork’08. Na rynek wychodzi nowy produkt SoftMaker Office 2008 — potężny biurowe łódź z czterema pełnymi głównymi składnikami.

smo08_box

Word processor: TextMaker 2008

2007-11-17_104546

Dobry edytor tekstu. Wie wszystko, co trzeba umieć programu tej klasy. Bez problemu rozumie formaty doc, odt, rtf, psw, pwd, htm, txt i pdf. Potrafi sprawdzać pisownię, jest wsparcie dla skryptów. Wstawia uwagi, śledzi poprawki. Formatowania, hiperłącza, rozdziały i podrozdziały, obliczenia, symbole, pola, wstawianie obiektów zewnętrznych, malowanie — wszystko jest i działa świetnie.

Spreadsheet: PlanMaker 2008

2007-11-17_135049

Edytor tabel też bardzo dobry. Wszystko, co masz w zwyczaju używać w edytorze tabelarycznym, tu na miejscu. Nie trzeba długo szukać odpowiedniej pozycji menu lub żądaną funkcję, ponieważ deweloperzy nie trzeba wyważać otwartych drzwi, i umieścić wszystkie funkcje są dokładnie tam, gdzie się ich spodziewasz się znaleźć. Obsługiwane są pliki xls, rtf, htm, dbf, dif, txt, problemów z importem экселовских tabel u mnie nie było. Bezpośrednie wsparcie tabel utworzonych Open Office nie ma, więc korzystaj z pośrednimi formatami.

Presentation graphics: SoftMaker Presentations 2008

2007-11-17_125305

Instalacja obejmuje około 40 шаблонав na każdą okazję, więc stworzyć prezentację, nie będzie problemu. Posiada wszystkie niezbędne иструменты do pracy z grafiką i tekstem, duży wybór efektów. Dla mnie program wydawał się jeszcze bardziej wygodne, niż Lotus Symphony Presentations. Programu zrozumiałe ppt, pps, rtf, a także eksport do bmp, png, tif lub pdf. Tak samo nie ma bezpośredniego wsparcia prezentacji utworzonych Open Office, więc nie zapomnij, aby przed użyciem przekształcić w ppt.

BASIC macros: BasicMaker 2008

2007-11-17_142910

Edytor makr, które można używać w dowolnym dokumencie. Twórcy zapewniają o zgodności z Visual Basic for Applications (VBA).

Jeśli chodzi w ogóle o pakiecie programów, to od razu zaznaczam piękny, wygodny i prosty w obsłudze interfejs. Tak samo od razu rzuca się w oczy wysoka prędkość pracy: programy startują niemal natychmiast, dokumenty otwierają i potraktowano tak samo szybko. Po instalacji w zasobniku pojawiają się wygodne ikony szybkiego dostępu.

2007-11-17_104757

Pakiet pozostawia dobre wrażenie, pracować z nim nie było trudne: wszystko szybko, wyraźnie i pięknie. Program ma teraz status darmowej wersji beta, podczas instalacji szczerze uprzedzając o tym. Do pobrania trzeba przejść nieskomplikowane rejestracji, na podany e-mail zostanie wysłany numer seryjny. Поэкпериментировал z dysku flash usb: po zainstalowaniu i skopiowaniu program doskonale uruchamia się i pracuje z nią.

офсайт | pobierz