uTorrent — elegancki klient program-sieci

P2P sieci stają się coraz bardziej popularne. Ludzie zrozumieli, aby dzielić się informacjami, nie należy używać specjalnych stron internetowych i skomplikowane procedury rejestracji, wystarczy утановить jeden program i połączyć się z innymi użytkownikami internetu bezpośrednio. Klientów dla takich sieci jest teraz wiele, ale używam chyba jednym z najprostszych, niedoświadczonych i wygodne.

2007-11-14_155523

Kontrolować torrent klientem jest niezwykle proste. Po prostu pobierasz i instalujesz, a resztę robi za ciebie. Jeśli występuje торент-link, program automatycznie uruchomi się i pyta uprawnienia do pobrania. Dalej jej praca nie różni się zbytnio od zwykłego menadżera pobierania plików. Dokładnie odwrotnie możesz pozwolić innym użytkownikom na pobranie informacji: trzeba tylko wybrać odpowiednią pozycję menu «utwórz торент», wybrać plik, który chcesz rozdawać i zapisz торент-plik. W ustawieniach są indywidualne i globalne ustawienia szerokości kanału do odbioru i wysyłania, jest planowanie, RSS. Minimalne wymiary używanej pamięci ram (około 6 mb) i mikro-dystrybucja (nieco ponad 200 kilobajtów), możliwość instalacji na nośnik wymienny, wsparcie zmiany interfejsu za pomocą skórek, lokalizacja na wiele języków świata i za darmo robią ten program jedyna w swoim segmencie.

Klient jest dla P2P sieci BitTorrent okazał się tak prosty, niezawodny i przyjazny dla użytkownika, że jego nowo nabyte sama firma BitTorrent, którego własny klient znacznie niższe w stosunku do jakości uTorrent’u. Mówiono, że po zakupie projektu może samozniszczeniu, ale jak widać tak się nie stało, program rozwija się dalej (niedawno wyszła nowa wersja beta + rozwijany web-интрефейс uTorrent WebUI). Program bez problemu działa na Windows XP/2003/Vista.

офсайт | skins | pobierz