vCrossPost — кросспостинг dla Windows Live Writer

Wielu, jak ja, do publikacji na blogu cieszą się najlepszym na dzień dzisiejszy redaktorem Windows Live Writer. I najlepszym jego sprawia, że nie tylko interfejs (który może się komuś nie podobać, bo to kwestia gustu), ale i modułowa struktura — jego możliwości расширяемы przez wtyczki. Частоо pytają mnie, jak można jeden i ten sam wpis wyślij do kilku blogów (na przykład, w głównym i «lustra»)? Oczywiście, można dostosować możliwości crossposting siłami samego bloga, ale to nie zawsze skutecznie, tak i sam кросспостинг odbywa się w czasie rzeczywistym, a z opóźnieniem. Jeden z użytkowników posiada do tych celów korzystania z usługi ping.fm i plugin for Windows Live Writer, który sprawia, że кросспостинг materiałów do kilku serwisów społecznościowych przez ten serwis.

Pobierz plugin i rozpakuj go do folderu plugins (zwykle jest to C:\Program Files\Windows Live\Writer\Plugins\). Po tym uruchom edytor i skonfiguruj plugin.

tiaurus-0432

Do podłączenia do serwisu ping.fm będzie trzeba uzyskać klucz (po rejestracji). Procedura ta zajęła mi chwilę. Po otrzymaniu klucza, wybieramy serwis społecznościowy, w którym będą publikowane кросспост.

tiaurus-0433

Usług, które można podłączyć przez ping.fm, wiele, a ich lista stale się powiększa.

tiaurus-0435

Idź do niego!

Pobierz vCrossPost: http://vcrosspost.codeplex.com/Release/ProjectReleases.aspx?ReleaseId=26681