VirtualDub 1.7.7 — edytor wideo z dużymi możliwościami

Wśród darmowych programów do edycji wideo, najbardziej znaną jest Virtual Dub. Dużą popularność ten edytor wideo zdobył nie tylko dzięki zero kosztów, a także z powodu łatwości użytkowania i szerokich możliwości.

Dla vdub

Virtual Dub nie jest profesjonalnym edytorem wideo, ale najbardziej potrzebne funkcje są w nim obecne: skompresować plik innym kodekiem, zmienić rozdzielczość, skleić jeden plik z kilku kawałków, zapisz tylko ścieżkę dźwiękową, zastosuj filtry, i to daleko nie pełna lista. Inną ciekawą funkcją programu jest możliwość przechwytywania wideo bezpośrednio obsługiwane są chipy Connexant ВТ8х8. Właściciele komputerów z procesorami AMD64 i 64 bitowym SYSTEMIE mogą na pełną odkryć potencjał swojego procesora podczas kodowania wideo, pobierając specjalną wersję Virtual Dub.

Nie obyło się bez łyżki dziegciu – w Virtual Dub powyżej wersji 1.3 z braku obsługa popularnych formatów plików asf i wmv, na żądanie firmy Microsoft. Ale nawet jeśli znajdziesz stary egzemplarz programu, otworzyć pliki w formacie WMV9 i WMV8 pan tak nie można.