VistaBootPRO — graficzny edytor boot-menu Vista

Mam trzy systemy. Dwie z nich — Windows XP i Vista. Po zainstalowaniu Vista pojawiło się pytanie o edycji boot-menu. W czoło, jak to jest realizowane w XP i Vista nie da się zrobić. Twórcy starali się zrobić tak, aby użytkownicy doświadczali wiele przeszkód i niedogodności, zanim dotarli do dokładnego ustawienia pobierania Vista: w systemie narzędzia bcdedit, najdroższa, działająca z wiersza polecenia, bardzo niewygodne. Ale jest bardzo proste wyjście — VistaBootPRO.

2007-10-07_172633.APG

Oczywiście, program będzie działał w Vista, choć i w XP w trakcie .NET Framework w wersji 2.0 działa doskonale (lista obsługiwanych systemów operacyjnych: Windows XP (Home, PRO, x64, MCE 2005), 2003 Server, Vista, Server «Longhorn»). Program może edytować menu rozruchowe, a także dodawać systemy operacyjne z innych partycji, przywracanie дефолтную pobieranie XP i Vista, robić бекапы rozruchowych instalacji i precyzyjną regulację parametrów ładowania.

2007-10-07_172730.APG

Program posiada całą listę nagród, liczba pobrań zbliża się do miliona, plus jest całkowicie darmowy. Podczas testowania nie doświadczyłem problemów z ustawieniami, mimo że program jest w języku angielskim — wszystko jest łatwe do zrozumienia, przy wysokiego ryzyka ustawieniach narzędzie wyświetli ostrzeżenie, obok którego nie można przejść. Myślę, że ta софтинка wielu się przyda.