Xeus IM — klient Jabbera

Moje pierwsze wrażenie było: wow jaki piękny i elegancki! Program przy takich skromnych rozmiarach ma fantastycznie piękny interfejs.

xeus2-wolfram

Ten komunikator ma wszystkie funkcje, które potrzebne: działa tylko z Jabber, jednak to wystarczy, aby przez transporty pracować ze wszystkimi sieciami.

Wyświetlanie kontaktów w ростере się dzieje z płynną animacją, jak i wszystkie wydarzenia towarzyszące pracy. Jeśli pojawi się w sieci kontakt, piękna podpowiedź zaproponuje rozpocząć z nim rozmowę. Zdjęcia kontaktów mogą być wyświetlane w dwóch rodzajach – duże i małe, zupełnie jak w Trillian Astra, tylko ładniejsza.

xeus2-эмос

Okno czatu – to inna bajka: ja buduje każdy dialog w pobliżu, dostarczając kartami, przy czym widać kilka dialogów. Каджый z czatów wyposażony jest w pięknym менюшками i ikonami, które dają pełną informację na temat rozmówcy, historii wiadomości, protokole, statusie.

2008-09-10_210939

W ogóle, podpowiedzi i stylizacja — mocna strona komunikatora, a jeśli ktoś korzysta z jabber’ohm, otrzyma prawdziwą przyjemność z pracy z tym programem. Jak zawsze, za przyjemności trzeba płacić – program подтормаживает. Zresztą, mogę zrzucić to na «wilgoć» wersji, bo ona jest jeszcze mała, w fazie bardzo wczesnej bety. Program rozpowszechniany jest w postaci archiwum, a to znaczy, że jest bardzo skuteczne z pendrive.