5 mało znanych funkcjonalności Gmaila

Gmail udało się wejść do grona najbardziej popularnych usług pocztowych. W dużej mierze tajemnicą sukcesu jest bardziej wygodnym interfejsie. I, że miło, że twórcy ciągle pracują nad jego ulepszeniem. Niedawno twórcy Gmaila na swoim blogu opowiedzieli o 5 możliwości, o których istnieniu wielu użytkowników może i nie domyślać.

5. Gorący klawisz «utwórz kopię zapasową i przejść do następnego postu»

Twórcy dodali kilka nowych skrótów klawiaturowych dla bardziej komfortowej pracy bez myszy. Wcześniej прочитывали list, wracali do folderu «skrzynka Odbiorcza», podkreślali następujący komunikat, który chcesz przeczytać. Teraz w trakcie czytania wiadomości naciśnij «[» i przejść do następnego.

Gmal

4. Rassharivaniya wyników wyszukiwania

Zdarza się, że znajomi mówią nam «nie mogę znaleźć twój list». Teraz można «dzielić się» wynikami wyszukiwania. Po prostu utwórz zapytanie, w którym list można znaleźć, a następnie skopiuj link z paska adresu. Na przykład tak:

http://mail.google.com/mail/#search/pick+me+up+at+airport

Ten link można wysłać do znajomego. I jeśli on również korzysta z Gmaila i nie usunął wiadomość (pocztowe o dużej pojemności pozwalają przechowywać wszystkie e-maile), znajdzie ten list.

3. Nawigacja i historia w przeglądarce

Teraz można sterować przejściami w wiadomości e-mail w Gmailu, używając przycisku «do Przodu» i «Wstecz», toczy się historia.

W Gmail

2. Zakładki na wiadomości

Użytkownicy mogą teraz umieścić zakładki na poszczególne litery. To może być przydatne w przypadkach, gdy istnieje potrzeba okresowo powracać do wiadomości.

1. «Filter messages like this»

Filtrowanie wiadomości stało się o wiele łatwiejsze. Klikasz na выпадающему menu i wybierz Filter messages like this (jak w rosyjskim interfejsie na razie nie ma tej cechy). Gmail automatycznie stworzy filtr. Dobrze działa na skrzynki mailowe i dyskusyjnych arkuszach. Aby utworzyć filtr Gmail patrzy nagłówki wiadomości w poszukiwaniu «list ID».

W Gmail

5 little-known Gmail features you may not yet know about [The Official Gmail Blog]