9 sposobów, aby korzystać z Evernote

Evernote jak nic innego pozwala mi łatwo poradzić sobie ze wszystkim, pozostając przy tym w swoim umyśle. Oto niewiele z tego, do czego on może służyć jako:

Organizator

Dodaję do specjalnego folderu Evernote notatki o tym, co muszę zrobić, z datą w formacie RRMMDD w pierwszej kolumnie. Sprawdzam ten folder każdego ranka, i wszystko, co odnosi się do tego dnia – dokumenty, bilety – pod ręką.

Rezerwa plików

Evernote za darmo – ale miesięczny limit ściągania wynosi 40 MB, można pobierać mniejszą ilość plików. Płacę i przechowuję w Evernote kopie wszystkich moich ważnych plików, które są teraz dostępne zawsze i wszędzie.

Zarządzanie zajęciami szkolnymi

Aby nie zgubić się w swoich abstraktach przedstawia, zadaniach i testach, założyłem folder «Szkoła». Jest w niej linki na każdy przedmiot, i wszystko co jest z nim związane, idzie tam. Więc nic nie jest stracone, i nauka wydaje się nie taka trudna.

Kosz pomysłów

Piszę artykuły na wiele źródeł, i stały przepływ pomysłów jest bardzo ważny. W folderze «Blogi» przechowywane są pomysły dla każdego bloga osobno i dla różnych, a także to, co chciałbym dodać w wewnętrzny interfejs.

Pamiętnik

Moja dawna zwyczaj codziennie prowadzić dziennik stał się dla mnie nieprzyjemny obowiązek. A teraz notatki o rzeczach, które uważam za interesujące, moja reakcja na zdarzenia, nagle powstałe myśli trafiają do folderu «Linki», «Pamiętnik». W ten sposób, zbieram swoje myśli w jednym miejscu – nikt nie zmusza mnie stale aktualizować je, i to nie nudzi.

Menedżer list

Są listy, które są stale aktualizowane i powinny być zawsze pod ręką, jest dla nich stworzyłem oddzielny folder. U Evernote jest taka funkcja, jak pole wyboru – tak zaznaczam wykonane lub zakupione rzeczy.

Centrum badania

Jeśli spędzasz badanie, uruchom folder dla związanych z nim informacji. Można osadzić w Evernote całe strony lub skorzystać z wbudowanego narzędzia do kopiowania ekranu.

Kartoteka

Wszystko to, z czym spotykam – wycinki z czasopism, przepisy, czeki itp skanowane i trafia do odpowiedniego folderu Evernote. Dzięki rozpoznawania tekstu, obrazu łatwo sprawdzić – przynajmniej łatwiej, niż w folderze z papierami.

Istnieje mnóstwo rzeczy, które można zrobić z Evernote; to jest łatwo konfigurowalny i dostępne z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej sposób przechowywania informacji.

A jak pracujesz z Evernote? I, jeśli używasz czegoś innego, to co?