Jak pracować mniej, a wykonywać więcej

To przecież niemożliwe, prawda? W rzeczywistości jest to dość trudne, ale możliwe. Do tego trzeba myśleć poza pole, aby znaleźć lepsze sposoby wykonywania zadań. A oto kilka zaleceń.

Zasada 80/20

Polega ono na tym, że niewielki procent (20%) swoje wysiłki prowadzą do uzyskania większej części (80%) wyników. W ten sposób, pozostałe 80% wysiłku i poświęcenia czasu nie mają żadnego stosunku do ostatecznego wyniku. Ich i trzeba zmniejszyć, na przykład, poświęcaj mniej czasu weryfikacji-mail, więcej wniosków dużych projektów, zajmij się podstawowymi pojęciami, a nie drobnymi szczegółami.

Prawo Parkinsona

Mówi się, że każda praca wypełni wszystkie wyznaczonym na nią czas. Dlatego przypisywanie wyraźne terminy wykonania każdego zadania.

Energia

To kontrastuje z zarządzania czasem (energy management vs time management): intensywna praca w krótkim okresie doprowadzi do wielkich wyników, niż codziennie żmudny trud.

Porady:

— Pracuj naprzemiennie. Wyraźnie podzielić na pełny relaks i pełne skupienie na pracy.

— Zniszcz projekty. Nie należy rozdzielać je na części, aby spędzić kilka godzin w ciągu kilku dni. Po prostu usiądź i zakończeniu projektu.

-Оотдых, zdrowie, rozrywka. Im lepszy twój organizm odpocznie, tym lepiej będzie mógł skoncentrować się na pracy.

Każdy powinien zajmować się swoimi sprawami

Nie trać czasu na coś, czego nie umiesz robić. Delegowanie to tym, którzy w tym przypadku lepiej podkuty w nim.

Cyfry

Założenia mogą zabrać ci dużo czasu. Nawet jeśli podpowiada ci intuicja, należy zawsze sprawdzić swoje przypuszczenia cyframi. Oni pomogą ci zaoszczędzić setki godzin.

Limit jakości

Należy przerwać pracę nad projektem, kiedy dodatkowe wysiłki prowadzą do mniejszej wyniku, niż gdyby wykonywali inne porównywalne pod względem trudności zadania. Spróbuj odprowadzać sprawdzania 30, 60 lub 90 minut dziennie, a potem porównaj wyniki.

Oszczędzaj czas, pracując efektywniej!

via 6 Rules to Work Less and Get More Accomplished