Jak uniknąć przepięć

Ci, którzy zmuszeni są pracować z maksymalną koncentracją, często borykają się z takim zjawiskiem, jak przepięcie. Wyraża się ono w pełnym moralnym wyczerpanie i niechęć rozpocząć nowy interes. Aby nie wpaść w taką sytuację zachęcamy do zapoznania się z poniższymi punktami.

Medytuj

Po prostu usiądź i zamknij oczy na 20 minut. Nie staraj się rozwiązać problem, tylko siedzieć i patrzeć tymi myślami, które przychodzą ci do głowy.

Wybierz się na spacer

Najlepiej, oczywiście, na ulicy, ale jeśli nie jest możliwe, to można i w biurze. Spójrz w okno, należy obserwować otwieraną z niego widoki.

Słuchaj muzyki klasycznej

Dzieła Mozarta czy Bacha pomogą ci się zrelaksować, jeśli nie chcesz, żeby razem z wami, zrelaksowani i koledzy, to po prostu skorzystaj z słuchawkami.

Poczytaj coś отвлеченное

Nie ma lepszego sposobu, aby odłączyć się od pracy, zmuszając pracować mózg.

Wypić filiżankę kawy i вздремните kwadrans

O tym mówiliśmy więcej w artykule Zalecenia dla zdrowego snu.

Idźcie do kina

Jeszcze jedna wspaniała możliwość, aby dać wytchnienie w mózgu.

Gimnastykuj

Ludzie zajmujący się sportem, o wiele szczęśliwszy. Jesteś zmęczony fizycznie, ale za to świetnie się czujesz psychicznie.

Podzielić projekt na mniejsze części

Zrób 30-minutową przerwę i spróbuj spojrzeć na projekt z innej strony. Może być próbujesz za jeden dzień napisać książkę? Rzym też nie zbudowano w jeden dzień i nawet nie za miesiąc. Zaznacz sobie w projekcie pośrednie i, co najważniejsze, osiągalne cele.

Pobaw

To może być wszystko, począwszy od krzyżówki do grami wideo.

Wszystkie porady są skierowane tylko na jedno – dać relaks mózgu do tego, aby potem z nowymi siłami podjąć pracę i z powodzeniem ją wykonać. Powodzenia!

Ten Ways to Defeat (przywracanie ustawień) Brain Drain [Lifehacker.com]