Mój Windows Explorer darmowych wtyczek

Powiedzmy sobie szczerze, nie zawsze Eksploratora Windows, może nam pomóc rozwiązać ten problem szybko i skutecznie. Ale nie należy całkowicie rezygnować z niego, zastępując go innym managerem plików, czasem wystarczy dodać do niego kilka darmowych wtyczek.

Należy pamiętać, że instalacja każdego z wtyczek teoretycznie może zahamować pracę swojego Przewodnika, tylko to, czego naprawdę potrzebujesz.

QTTabBar dodaje Przewodnikowi karty

Wraz z kartami plugin ten dodaje kilka innych możliwości jak historii i szybkiego przeglądania plików. Plugin działa w systemie Windows XP i Vista i nie wymaga instalacji .Net Framework 2.0.

Explorer Breadcrumbs dodaje możliwość szybkiego poruszania się po drodze.

Nawigacja z takim narzędziem staje się dużo łatwiejsze, tutaj nawet dodać nic — obraz mówi sam za siebie, choć niektórzy użytkownicy podkreślają jej pewną niestabilność. Działa plugin w Windows 2000 i XP.

Xentient Thumbnails zastępuje standardowe dla typu pliku ikony małym obrazem jego zawartości.

Miłą cechą pozwala łatwo odróżnić jeden plik z innego dostępna dla systemu Windows XP.

FileBox eXtender dodaje często używane foldery bezpośrednio w linii nagłówka.

FileBox eXtender działa również w oknach dialogowych otwierania i zapisywania файловв systemów operacyjnych Windows XP i Vista.

TeraCopy nie tylko przyspiesza kopiowanie dużej ilości informacji,

a pozwala zatrzymać i wznowić kopiowanie, a także odzyskać niedokończone zadania kopiowania, jednocześnie przyspieszając proces.

Folder Size dodaje możliwość sortowania katalogów według ich wielkości

Dziwne, że twórcy Przewodnika raz nie pomyśleli o takiej przydatnych funkcji, chociaż to może być związane z wydajnością. Plugin działa w systemie Windows XP.

PlacesBar Editor pozwala na edycję listy folderów, aby szybko przejść w standardowych oknach dialogowych otwierania i zapisywania plików.

Program działa nie tylko ze standardowymi dialogu w 2000/ME/XP/Vista ale pozwala również edytować te foldery w dialogach Office.

InfoTag Magic pokazuje dodatkowe informacje o pliku po najechaniu na ikonę myszy.

Nawet jeśli sama nazwa mówi mało, teraz można zajrzeć i w meta-informacje nie otwierając pliku.

Mam nadzieję, że te wtyczki mogą pomóc ci wzmocnić twój Przewodnik.