Nauka i sztuka następnej czynności

Wiele przykładów z mojego i nie tylko mojego życia pokazują, że właściwe wybór i kształtowanie przyszłego działania jest jednym z najważniejszych momentów podczas tworzenia pracy systemu GTD. Obecność następnego zadania, mobilizuje i nie daje ani stójmy, ani rozpraszać. Ponadto, wybierając kawałek, który można żuć, nie można się przestraszyć, bo sprawy są wykonywane i idziesz do swojego celu. Dlatego teraz możemy zwrócić uwagę na to, jak tworzyć dla siebie następujący efekt

Poniżej znajdziesz trzy najważniejsze rady na temat tworzenia skutecznych zadań

  • Czasownik

    Czasowniki wyrażają działanie i dlatego ważne dla opisu następnej czynności. Dla przykładu można przeczytać artykuł, przygotować raport lub zadzwonić w auto-serwis. Bez czasownika byłoby nie jest jasne, co właściwie zrobić z rzeczownikami, piekarnik, suszyć lub podlewać. Pomyśl o czasowniki, które mają zastosowanie do następnego zadania, a dokładnie określić, co trzeba zrobić.

  • Schowaj Opis kolejnej czynności musi być przejrzysty i czytelny, nie opuszczają powodów do wątpliwości. Dlatego z góry ustal szczegóły akcji: o czym, do kogo, i jak trzeba pisać, dzwonić lub rysować.
  • Wynik Jak zrozumieć, że wykonywali zadanie? Często jest to oczywiste, ale bądź szczera: jak zrozumieć, że jesteś wystarczająco usunięto sypialni? Co będzie oznaką pomyślnym zakończeniu? Nie mając zauważalnych oznak zakończeniu możesz nie pracować, albo zrobić zbyt wiele. Dla pisarza takim symptomem może być ilość napisanych stron, na przykład.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pozwoli ci ostrzej oceniać twój następny krok i osiągnąć swoje cele szybciej.