Nexty: GTD-narzędzie do pracy grupowej

Proste i wygodne narzędzie do wspólnego planowania i pracy grupowej. Czy może taki być bezpłatny, a przy tym stabilny? Wyobraź sobie, że taki projekt istnieje. To Nexty — bezpłatny GTD-narzędzie wspierające do tego opensource-ideologię.

nexty-ekran

Korzystanie z serwisu jest całkowicie prosta. Dość skromnych wiedzy w zakresie języka angielskiego, bez których, w razie potrzeby, też można się obejść. Rejestracja w serwisie trwa sekundy, a to zaoszczędzić może całe godziny. Przejdź na kartę «Projects», udekorować swój nowy projekt i… można zacząć działać! Po prostu zaproś kolegów do projektu i tworzenie listy zadań dla grupy. Podajcie termin w zakładce Reminders i nie zapomnij o motywacji. Po wykonaniu tych prostych czynności, praca po prostu musi gotować!

Nexty można korzystać nie tylko w Sieci, ale i na serwerze lokalnym. Do tego trzeba ściągnąć źródła i właściwie ustawić je na serwer. Jeszcze jedna ważna ustawienia — tryb aplikacji. Istnieją Single User Mode i Multi User Mode. W pierwszym przypadku można podłączyć do aplikacji w trybie dla pojedynczego gracza, bez konieczności wpisywania loginu i hasła. Multi User Mode — tryb współpracy, w którym można pracować z grupą, ale każdy użytkownik będzie musiał логиниться. W sumie Nexty — do bólu minimalistyczny aplikacja, która jednak nie radzi sobie z rolą grupowego GTD-narzędzia i nie ma irytujących nawyków «spadać» bez ostrzeżenia.