«Papierowa» planowanie z formami David Seah

Mówiliśmy już o papierowych metodach planowania, a nawet o konkretnym ich realizacji — formach, wymyślonych David Seah. Ale nie wszystko, jak się okazało, byli w stanie ocenić ich zalety i dziś opowiem wam o jednej z nich, poświęconej operacyjnego planowania.

Forma, jak widać, składa się z trzech sekcji, z których każda służy konkretnym celom.

emergent harmonogram zadań -1

Pierwsza,— harmonogram pozwala zarezerwować czas na spotkania i do spraw, które trzeba wykonać. Spotkania, oczywiście, należy rezerwować z wyprzedzeniem, a to przeznaczyć czas dla spraw, bym ci polecał w szybki sposób. Jak widać, zegar trzeba instalować samemu, co jest słuszne, jeśli wziąć pod uwagę, że niektórzy z nas uważają się sowy.

emergent harmonogram zadań -2

Druga sekcja, jest w rzeczywistości sekcja planowania. W nim trzeba będzie nagrywać wszystkie działania, które masz zamiar zrobić dzisiaj, tj. głównych zadań na dzień, a David oferuje ewidencja czasu w пятнадцатиминутных odstępach, co uważam za optymalny. Podczas nagrywania sprawy należy zauważyć pionowymi ten okres czasu, który masz zamiar przeznaczyć na to zadanie. A po zakończeniu — cieniowany rzeczywista liczba пятнадцатиминуток, a nawet zanotować dokładny czas. Jest to konieczne, jak sprzężenie zwrotne w celu poprawy planowania w przyszłości.

emergent harmonogram zadań -3

Trzecia sekcja służy do nagrywania tych spraw, które pojawiają się przed tobą w ciągu dnia i nie były zaplanowane. Zadania w obu sekcjach są ponumerowane, co pozwala wykorzystać właśnie pokój przy rezerwacji czasu, na przykład. Niewykonane zadania są analizowane w czasie przeglądu wykonanego i planowania następnego dnia. Przy czym niektóre z nich trafią na listę obowiązkowych zadań w drugą część, niektórzy odejdą w całkowity to-do, bez określonej daty, a reszta może przepaść, bo stracą swoje znaczenie. Będą, oczywiście, i te, które zrobisz, jeśli będziesz miał czas po wykonaniu głównych zadań.

Wszystko w sumie wygląda na proste i jasne, ale jestem gotów odpowiedzieć na pytania, jeśli coś jeszcze nie jest jasne.

Przykład (od razu przepraszam za charakter pisma):

wzór