Połącz pocztę, eliminuje zbędne pocztowe

Jestem prawie pewien, że prawie każdy z was ma nie jedną skrzynkę pocztową. Przy czym nie mam na myśli nieuniknione istnienie korporacyjnego pocztowej u tych, którzy spędzają czas w open-space. Mam na myśli tylko i wyłącznie osobiste skrzynki. Dzisiaj chciałbym opowiedzieć o radach Glenna Олсоппа na temat przejścia do korzystania z jednej szuflady do wszystkiego.

Przed przejściem do jednego pocztową trzeba uporządkować wszystko.

Naprawdę, głupio przenosić byle gówno i tracić na to czas.

  • Wypisać od wszystkich niechcianych maili, w tym powiadomienia z serwisów społecznościowych i forów.
  • Poszukaj zdanie, które oczywiście mogą się spotkać tylko w spam i usuń je hurtem.
  • Upewnij się, że zapisałeś haseł oraz informacje na temat rejestracji gdzie by to nie było.

Po tym, jak wszystkie skrzynie będą przetwarzane w podobny sposób, można rozpocząć łączenie.

Zaimportuj wszystkie potrzebne wiadomości

Gdy w skrzyniach tylko właściwy, można przystąpić do procedury łączenia. Jak dokładnie to nastąpi zależy od tego, gdzie chcesz przechowywać pocztę.

Ale pewne wskazówki można znaleźć tutaj:

  • Przejście z Hotmail, Gmail
  • Migracja z programu Outlook na Gmail
  • Przejście z programu Outlook na Thunderbird

Jeśli trzeba zrobić coś innego – co ukrywasz, prawie na pewno nie jesteś jedyną osobą, kto chciał to zrobić, i decyzja może być już opisane.

Skonfiguruj przekierowanie

Po zaimportowaniu starej korespondencji należy ustawić wszystko tak, aby wszystkie nowe wiadomości перенаправлялись w twój główny pocztowej.

W ustawieniach Gmail Settings; Forwarding można dodać stare adresy, wpisać hasło i ustawić zasady czyszczenia starego pocztowej. Jak można usunąć list po przeniesieniu do nowego, jak i zostawiać go w starym też.

Przekierowanie e-mail w programie Outlook można skonfigurować za pomocą reguł, co też nie jest trudne. Ale to może wymagać, aby program Outlook został uruchomiony.

Powiedz swoim znajomym i odśwież stronę ze swoimi współrzędnymi

Ponieważ nie chciał mieć otwarte programy lub nadzieję na to, że dostęp przez POP nie blokować – powiadomić wszystkich o swoim nowym adresie. Nie zapomnij sieci społecznościowe, blogi, fora – wszystkie miejsca, w którym już świecić.

Starannie wybierz swój podpis

Niektóre nawiązałem kilka skrzynek, tylko po to, aby podzielić pracę i przestrzeń osobistą. Jeśli tak, warto chyba i dalej wspierać taki podział. Jednak nie zawsze jest to konieczne, ale przy tym w odpowiedzi na dany e-mail, należy zwrócić uwagę na to, jakie podpis używasz: powinna ona odnosić się do tematu.

How to Consolidate Multiple Inboxes into One [ Glen Allsopp ]