Produktywność i Linux — ścieżka jedi

Apple udało się uwieść wielu połączeniem atrakcyjnego żelaza i niezawodnością systemu operacyjnego, облагороженной przemyślany interfejs na przejście z systemu Windows. A co się stało z bezpłatnym SYSTEMIE operacyjnym z rodziny Linux. Czy można znaleźć w nich narzędzia do efektywnej pracy?

Od razu powiem swój wniosek — tak, Linux można polecić jako produktywne środowisko dla wszystkich, którzy nie skupia się na grach lub wzmożonej pracy z multimediami.

Sędzia dla siebie — instalacja nie wymaga wysiłku i zdarza się, być może płynniej niż z Windows Vista 64, dla której nie było sterowników. A potrzeba mieć te same dane i w Linux i Windows nie może cię zatrzymywać: Linux może pracować nie tylko z FAT, ale i c NTFS, co daje możliwość przeprowadzać stopniowo, осваиваясь z nowym otoczeniem i zdając sobie sprawę czy wszystko można zrobić i jak można to zrobić.

Po ostatecznej przeprowadzce rzadko, ale jednak może pojawić się problem braku odpowiedniego programu i wtedy ci się przydać lub maszyna wirtualna jak VirtualBox, albo samego systemu-opakowania takiego jak WINE. Pod WINE uruchamia się bardzo duża liczba programów ze świata Windows w tym wymagające gry.

Zrzut ekranu 1.png

Kolejnym elementem będą właściwie narzędzia produktywności i tu nie można przejść obok programów uruchomienia takiego jak GNOME-Do i nowego dla Linuksa, ale ukochanej nami Launchy. Możliwość dodawania wtyczek robią te programy potężnym narzędziem w sprawie efektywności.

Zrzut ekranu 2.png

Kolejnym elementem, który jest produktywny, jest Dock, który urodził się w systemie Mac OS, ale teraz można dostać praktycznie takie samo, jeśli nie silniejsze w systemie Linux, jeśli zainstaluj Avant Window Navigator (AWN) z prawie niezliczonych apletów amaroka lub Cairo Dock, który łatwiej jest konfigurowalny i ma większy zestaw efektów wizualnych.

Także mogą cię zainteresować małe aplikacje jak CheckGmail i Timer Applet, które nie tylko pozwolą szybko pracować z wiadomości ale i zainstalować te same time-boxes, o których często mówimy. Fani TextMate nie znajdą powodów do chwały tego programu, jeśli dowiedzą się o możliwościach GEdit. Oba programy koncentrują się raczej na programistów i technicznych pisarzy.

Ostatnim, ale bynajmniej nie w znaczeniu jest kwestia dostępności informacji z dowolnego miejsca, tworzenie kopii zapasowych i synchronizacji. Teraz niezawodne i sprawdzone systemy jak DropBox i SpiderOak pracują w systemie Linux. Ponadto, fani Google Docs mogą automatycznie pobierać dokumenty na serwer, albo zainstalować plugin do OpenOffice, który pozwala edytować i synchronizować dokumenty między magazynem lokalnym i serwerami Google.

To, naturalnie, tylko krótka lista tego, co sprawia, że Linux jest bardzo atrakcyjną platformą w dodawanie do bezpłatnych i braku wirusów.

Make Your Linux Desktop More Productive [Kevin Purdy]