Remember the milk — wygodny harmonogram

Logo Remember the milkOnline kalendarzy i terminarzy, jest wiele. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy kilku czytelników zwróciło e-mail moją uwagę na narzędzia Remember the milk. Wśród zalet głównie nazywała wsparcie dla języka rosyjskiego. W ogóle, postanowiłem zapoznać się z nim (i to, trzeba przyznać, nieco spóźnione rozwiązanie, bo strona istnieje już od dawna — od 2005 roku).

wygodny harmonogram zadańRemember the milk naprawdę przetłumaczona na język polski, jednak lokalizacja jest wykonana tylko częściowo. Niektóre elementy interfejsu pozostały w języku angielskim. To nie byłoby takie straszne, gdyby nie wprowadzające w błąd podpowiedzi. Gdy dodajesz nowe zadanie, RTM podpowiada format daty zdarzenia (zob. zrzut ekranu po prawej stronie). Zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, można użyć język polski, jednak to nie tak. Choć sam pomysł wprowadzania dat w «naturalnym» językiem, słowami (Today, Tomorrow, Next Friday) wygląda atrakcyjne. Mam nadzieję, że z czasem lokalizacja dojdzie do tej części.

Główne okno Remember the milk

W ogóle, dodawanie zadań niewiele różni się od podobnych opracowań — określić zdarzenie, kiedy ono się odbędzie, czy będzie się powtarzać, ustawiono tagi, dodać notatki. Ale jest jedna cecha — powiadomienia o zdarzeniu można uzyskać nie tylko przez e-mail, ale i na telefon komórkowy, dostęp do internetu-pager (duża lista obsługiwanych protokołów zawiera i ICQ i Google Talk, a nawet Skype).

Ustawienia Remember the milk

W Remember the milk zachwyca integracja z zewnętrznymi stronami i usługami. Tak, tutaj można użyć karty z map serwisu Google Maps, pracować w trybie offline za pomocą Google Gears, użyj harmonogramu w Google Calendar, dodawać zadania i otrzymywać powiadomienia za pomocą Twittera. Dla tych użytkowników, którzy harmonogram potrzebny zawsze i wszędzie, jest dostępna wersja mobilna i możliwość synchronizacji z Windows Mobile.

Ogólnie, podobało mi się Remember the milk. Jeśli jesteś w poszukiwaniu wygodnego онлайного harmonogramu, ten na pewno zasługuje na uwagę.

Remember The Milk