Twórz zadania programu Outlook z dowolnego programu

Ci, którzy spędzają ustalonej porze w środowisku korporacyjnym, prawie na pewno znacie z programu Outlook i listami, jak Minutes of meeting i innych. Sam ustawiłem swój proces pracy z całej poczty przychodzącej informacji właśnie w programie Outlook, jednak często list jest cały zestaw zadań, które jakoś nie chce mi się rysować ręcznie. A nie zamieniając się w zadania programu Outlook, łatwo je stracić i przegapić, no nie polaczone samego pisania w kółko — my pamiętamy GTD.

W rzeczywistości, można tworzyć zadania nie tylko z tekstu, ale i z dowolnego programu za pomocą lekkiego ruchu ręki: Drag ‘ n ‘ Drop w folder z zadaniami lub po prostu na przycisk zadań zadziała.

przyciski zadań

Jednak tutaj ma zarówno plusy, jak i minusy. Na przykład — «opuszczony» przez ciebie tekst trafi w polu notatki, a nagłówek, to jest to, co można zobaczyć na liście zadań trzeba wpisać ręcznie. Może to być przydatne, jeśli rzucisz tekst z linkami, na przykład, można uzyskać dodatkowe informacje o zadaniu. I czasami, to jest dokładnie to, co trzeba.

Ale mi często, jak to konieczne, aby prosty przedmiot z aukcji w e-mailu zamieniłby się w ten sam nagłówek listu, pozostawiając mi prawo lub ustawić datę i etykiety, albo po prostu od razu zapisać wpis i zamknąć okno.

Aby to zrobić szybciej ja, jak zwykle, próbował zorganizować klawisz skrótu na to działanie. I to nie było trudne: po prostu dodałem w swój skrypt Autohotkey kilka prostych wierszy:

;

; Windows+t turns selected text into Task in Outlook

;

#t::

oldClipboard := ClipboardAll

clipboard=

Send ^c

ClipWait, 0.8

WinActivate ahk_class rctrl_renwnd32

WinWaitActive ahk_class rctrl_renwnd32

SendEvent ^+k

WinWait Untitled - Task

SendEvent ^v

Clipboard := oldClipboard

return

Jeśli jesteś zaznajomiony z «językiem» tego skryptu, zdasz sobie sprawę, że on wcale nie jest ograniczony do programu Outlook. Nie, Outlook pozostaje repozytorium zadań, ale sam tekst można zaznaczać wszędzie.

W rzeczywistości algorytm przydzielania zadań z dowolnego tekstu będzie taki:

  • najedź kursorem na tekst
  • kliknij «na gorąco» mieszankę
  • zmodyfikuj ustawienia zadania w oknie, które się pojawi, lub po prostu…
  • zapisz i zamknij okno edycji zadania

Voila, twój action item stworzony. Pozostał drobiazg — go wykonać na czas.