Ubiquity — web-serwisy, w odległości wiersza polecenia

Ten, kto cieszył się Quicksilver na komputerze Mac lub nawet Windows-лончерами z dość zaawansowaną funkcjonalnością wie, że taka mądra wiersz polecenia, bardzo ułatwia życie i przyspiesza pracę. Można już było usłyszeć, że Mozilla Labs planuje dodać taką funkcjonalność do swojego świetna przeglądarka. I tutaj już można spróbować jak to jest wiersz polecenia dla sieci Web.

Инсталлировав Ubiquity można szybciej wykonywać wiele zadań związanych z różnymi usług internetowych, a im dalej tym więcej takie usługi zastępują lokalne odpowiedniki.

Na przykład, teraz można wysłać do kogoś list z wiersza polecenia — ja na pewno będę z tego korzystać pozostawiając sobie przypomnienia.

Ponadto, można uzyskać definicję słowa lub znaleźć coś na mapie, szybko, bez otwierania poszczególnych stron i nie odrywając rąk od klawiatury.

Jako taki dostęp do wyszukiwania na różnych serwerach z tego wiersza, przypuszczam, że uważasz się oczywiste, ale można tu dostać i tłumaczenie słowa bez opuszczania strony, na której jesteś.

Możliwości programu znacznie więcej i autorzy pomylili by nie przykręcając je do prawego przycisku myszy. Tak, tak, możesz połączyć się z każdym z serwisów dla zaznaczonego na stronie tekstu.

Program nie ogranicza się do tego, że deweloperzy już zawrzeć w polu mojej uwagi. Dali właścicieli serwisów możliwość dodawania polecenia dostępne dla serwisu podczas odwiedzania danej strony. Dlatego w przyszłości należy się spodziewać wiele innych funkcji dostępnych w tej inteligentnej wierszu polecenia.

Pewnie, można znaleźć niedociągnięcia w bieżącej wersji programu, ale ona już może być używany i uderza swoim potencjałem.

Ubiquity 0.1