Wskazówki dotyczące efektywnej pracy w GMail: łączenie kont

GMail — niewątpliwie bardzo potężne narzędzie, ale wielu z jego zwolenników używają go nie na wszystkich cylindrach. Dlatego warto powiedzieć o możliwościach i technik, które można użyć do bardziej efektywnej pracy.

Zacznijmy od konsolidacji wszystkich twoich kont pocztowych.

Zrób GMail twoim głównym pocztową

Dziś u większości ludzi korzystających z komputera skrzynek pocztowych nie jeden i nie dwa, ale znacznie więcej. W zależności od rodzaju pracy pocztowych może być i kilkadziesiąt, przy czym wszystkie będą aktywne. GMail może pomóc nie tylko zebrać wszystkie przychodzące wiadomości e-mail w jedną skrzynię, ale i wysyłać odpowiedzi z adresu, ale który przyszła wiadomość.

1. Konfiguracja wysyłania od innego imienia

Wejdź w ustawienia GMail, zakładka Konta:

Ustawienia wysyłania od innego imienia

2. Zabierzcie całą pocztę z innych skrzynek

W tym przypadku masz dwa sposoby: POP3 i przekierowanie zawarte na innym serwerze. Jeśli wiadomości są przechowywane na serwerze, to zrobić lepiej tak: ustaw pobieranie POP na zakładce Przekazywanie i POP/IMAP» i pozwól GMail odebrać wszystkie wiadomości z serwera, aby można było z łatwością znaleźć ich w przyszłości. A teraz włącz przekierowanie na zewnętrznym serwerze, a następnie odłącz POP3 dla tej skrzynki.

Powtórz tę procedurę dla wszystkich skrzynek.

Jeśli zabieracie swoją pocztę e-mail w lokalnej program, to ty też możesz przesłać swoje archiwum w GMail — podłącz swoje konto GMail do obsługi programu i przenieś całą pocztę na etykietę, którą, mam nadzieję, wcześniej stworzyli. Po pewnym czasie, cała twoja korespondencja będzie dostępna przez Www interfejs Gmaila.

3. Dostosuj etykiety i filtry

Upewnij się, że mail z zewnętrznych rekordów podkreśla się odpowiednimi etykietami i skonfigurować filtry do żadnej dodatkowej obróbki.

4. Użyj znacznika «Wszystkie» — to pomoże ci uzyskać jednolity i spójny pocztowa z wiadomości, które można wykorzystać do efektywnej pracy, jak już nie raz pisaliśmy.

Your Guide to Getting the Productive with Gmail: Account Consolidation [Stepcase Lifehack]