Główne przyczyny utraty energii

Przyznajemy sobie szczerze, że dla osiągnięcia celu, podróży, lub po prostu rozrywki, często po prostu brakuje sił. Żadne porady nie pomogą ci stać się bardziej wydajne, jeśli można po prostu sie do tego bo i nie można zajmować się czymś w pełni sił.

Niech razem zastanów się jak i czym pozbawiamy się energii.

  • Brak snu. Wszyscy wiedzą, prawda? Tak wszystkie, ale dobry sen trzeba zrobić priorytetem. Nie zawsze trzeba 8-my godzin, ale niektóre trzeba i więcej, eksperymentuj. Ja osobiście выясил, że dla mnie optymalne jest sen w 7, 5 godzin. Jeśli przeszkadza ci hałas — zatyczki do uszu ci pomogą, staroświecki, ale skutecznie.
  • Cukier. Tak, tak, przez jakiś czas po zjedzeniu słodyczy lub pijany puszki coli, na pewno będzie chciał się zdrzemnąć. Zmniejszyć efekt ten można jeśli cukier kumuluje się z błonnik. Owoce i tym lepiej, słodkie, nie z powodu cukru, to jeszcze wprowadzają do organizmu błonnik.
  • Kofeina. Tak, tak. Po otrzymaniu wigor po pijany filiżanki kawy, zapłacicie tym, że poziom energii za jakiś czas spadnie poniżej średniej. Nic nie jest za darmo. Szybkie kofeinowy start może być musiał zapłacić nerwy, bezsenność lub zmęczeniem w innych porach dnia. Wybierajcie sami.
  • Brak aktywności fizycznej. Неспользуемое umiera, jak wiadomo. Dlatego poranna gimnastyka, jogging lub prawie każde inne regularne ćwiczenia zwiększają poziom energii.
  • Brak tlenu. Większość dnia oddychamy płytkie oddychanie, co prowadzi do niewystarczającego poziomu tlenu w krwi. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy trzy razy dziennie poświęcić pięć minut temu, aby dziesięć razy bardzo powoli, wdech i wydech, nie zapominając robić pauzy.
  • Nadmiernie przetworzone jedzenie. Im więcej jesz świeżych warzyw i owoców, mniej zagraża przetwarzania białka, tym bardziej energiczny się czujesz.
  • Odwodnienie. Brak wody prowadzi do problemów z zaopatrzenie w krew, pogorszenia aktywności mózgu i sprawia, że czujesz się zmęczony. Dobrą zasadą radzi pić nie mniej niż 8 szklanek wody dziennie. Przy czym należy pamiętać, że spożywanie кофеино-zawierający napojów prowadzi do wydalanie płynów z organizmu, czyli miłośników kawy i coli pić jeszcze więcej wody.
  • Stres. Życie skomplikowana rzecz i wszyscy jesteśmy narażeni na stres. Istnieje wiele wskazówek, jak z nim walczyć. W szczególności warto przestać się martwić, jak już pisaliśmy.
  • Przewlekłe bóle. Niektórzy ludzie latami żyją codziennie doświadcza ból, смиряясь z nią. Nawet jeśli kiedyś nie mogli wyleczyć swoje dolegliwości i pogodzili się z bólem pewnego dnia, należy ponownie zwrócić się do lekarza, być może, nowoczesne metody leczenia pomogą ci leczyć bez bólu.
  • Szkodliwe ludzie. Ludzie, którzy szukają w negatyw często reputację energetycznymi wampirami tylko dlatego, że po rozmowie z nimi u innych nie chcą patrzeć w przyszłość z uśmiechem. Unikaj takich ludzi zawsze, gdy to możliwe.

How to Avoid the 10 Worst Energy Zappers