Jak odzyskać po emocjonalnej ataku

Wszyscy chyba znamy z sytuacją z agresywnym lub prawie agresywny i nieprzychylnym wobec zachowań ludzi, które często nazywane jest energetycznymi wampirami. Nie, oni nie zostawiają blizny na szyi, ale na pewno mogą zrujnować twoją krew.

Obrażenia naszej świadomości zadają upokorzenie naszego poczucia własnej godności, prymitywne obelgi i dosłowne zniszczenie swojego światopoglądu różnym stopniu nasilenia.

Istnieją oczywiście metody obronić się przed takimi atakami, ale jeśli już cierpisz na kogoś i chciałbym już przestać się nad sobą użalać — ci mogą pomóc poniższe porady:

  • Przetnij pępowinę

    Nie ma potrzeby w stałych wykopalisk, zainstalowanych przez ciebie w przeszłości. Musicie przyznać, że tak było, ale nie trwaj w grzechu i nie zaprzecza to, co się wydarzyło. Dobrym narzędziem do tego może być zmiana sytuacji.

  • Rozwijaj poczucie własnej wartości Oszuści stale niszczą to właśnie jego: należy wzmocnić ten budynek. Skup się na swoich mocnych stronach, rozwijać i rozmawiaj jak najwięcej z tymi, którzy cię cenią.
  • Władzę w swoich rękach Sprawca dostaje emocjonalną przewagę tylko dlatego, że on myśli, że ma władzę nad tobą. Nie dajcie się namówić na prowokacje: w życiu każdego człowieka istnieje tylko jedna osoba, która ma nad nim prawdziwą władzę — to on sam.
  • Tylko ty wiesz, czego potrzebujesz, Twój przeciwnik może próbować cię przekonać, że wie lepiej, czego potrzebujesz i co ci odpowiada. Przyczyn tego może być wiele, w tym banalną próbę użycia. Dla sukcesu relacji należy wyraźnie zaznaczyć granice wpływu kogoś na swoje życie i nie zapomnieć i myśleć o sobie.
  • Prowadzimy tylko sobie Trzeba zauważyć, że nadal stosunki, w nadziei, że kogoś naprawić — dość bezsensowne zajęcie: nie możemy zmienić nikogo, oprócz siebie. Dlatego powinniśmy myśleć więcej o tym, jak reagować na działania ludzi, nie tracąc własnej wartości.
  • Poświęć trochę czasu na planowanie , tak, Tak, zrozum że cię boli najbardziej i ustawić granice, za które nikt nie jest dozwolone poruszać. Obiecajcie sobie nie pozwalać na tego i poczujesz, że twoja osobowość stała się nieco bardziej chroniona.
  • Rób to, co lubisz Hobby, rozrywka, wycieczki — zająć swój czas tym, co was ucieszy i sprawi, że szczęśliwy. Nie pozwól, aby duchom sprawcy zepsuć ci życie.