Jak pozbyć się bólu szyi: 5 prostych ćwiczeń

Porozmawiajmy o bólach i zaciskach szyi i lędźwiowej części pleców. Ćwiczenia są proste, a niektóre z nich robimy automatycznie, gdy staje się drętwienie szyi. Więc dlaczego by nie postawić sobie timer i nie wykonywać ich celowo, zaznaczając tylko kilka minut na lekką rozgrzewkę nie odchodząc od «pracy maszyny». I będzie ci i przełączanie uwagi, a korzyści dla zdrowia.

Ćwiczenie nr 1. Korekcja postawy

Pierwszym krokiem, który musimy podjąć w walce z bólem w szyi, korekcja postawy, ponieważ to właśnie ona jest najczęściej główną przyczyną bólu. Należy zwrócić uwagę na to, jak siedzisz teraz, czytając ten artykuł? Wątpię, czy można to nazwać «właściwym stanem».

Dlatego jak tylko zauważysz świateł i ссутуленные ramiona z wyciągniętą do monitora szyją, od razu выпрямитесь, wyprostuj ramiona i umieścić szyję w prawidłowej pozycji. Następnie rozluźnij się. I powtórz prostowanie 15-20 razy. Najlepiej robić to za każdym razem, gdy złapałeś się na tym, że znowu сутулитесь. Idealny samodyscypliny — ustawić timer i wykonuj to ćwiczenie przynajmniej co 2 godziny.

adjust_back_01

Ćwiczenie nr 2. Odprowadzanie szyi temu

Najczęściej siedzimy przed komputerem, wyciągając szyję do przodu. Jest to bardzo złe położenie i, oprócz bólu w szyi i plecach, ono niszczy nasz kręgosłup, zakłócając naturalny dyslokacja kręgów.

Aby usunąć bolesne uczucie i umieścić kręgi na miejsce, odchylić głowę do tyłu, выпрямив plecy, i rozciągać się w podbródek do szyi — u ciebie musi być podwójny podbródek. Wytrzymaj w tej pozycji na kilka sekund.

adjust_back_02

Ruch ten przypomina to, które sprawia, instynktownie, kiedy nas rozciąga się pocałować nieprzyjemny człowiek lub pod nos wsadzają żywności, która nam się nie podoba, albo coś nie bardzo przyjemnie pachnące. Wykonywać 10-15 razy co dwie godziny.

Ćwiczenie nr 3. Rozciąganie szyi

My często patrzymy w dół i bardzo rzadko — w górę. To jest złe dla szyi i powoduje ból i uczucie sztywności.

Wystarczy spojrzeć w górę, wyciągając szyję, i sprawował tę funkcję przez 1-2 sekundy. Wykonaj 10 powtórzeń. Najlepiej rozgrzać się co 2 godziny.

Ćwiczenie nr 4. Odchylenie pleców

Średnio człowiek pochyla się do przodu około 3,500 razy w ciągu dnia. Dlatego dla zachowania równowagi trzeba zrobić przynajmniej kilka ugięć temu.

Stań prosto, ręce, dłonie na dolnej części pleców tak, żeby palce patrzyli w dół, i прогнитесь trochę do tyłu. Powtórz to ćwiczenie 10 razy, za każdym razem starając się wychylić się silniejszy. To ćwiczenie jest przydatne do wykonywania po podnoszenia ciężkich ładunków lub długiego siedzenia. Zaleca się wykonanie przynajmniej 10 razy dziennie.

adjust_back_04

Ćwiczenie nr 5. Rozciąganie w pozycji leżącej

Oczywiście, to ćwiczenie jest mało prawdopodobne, można wykonać w każdym biurze lub w drodze do pracy. Dlatego można go zostawić na rano lub wieczorem. A jeszcze lepiej i na rano i na wieczór. Wykonanie tej sekwencji pomoże позвонкам ustawić się w odpowiedniej pozycji.

Połóż się brzuchem na podłodze, w pełni zrelaksować się i postaraj się usunąć napięcie z bioder i nóg. Zatrzymacie się w nim na 3 minuty. Następnie z tej pozycji zacznij w pozycji sfinksa — robisz odchylenie pleców, zginanie kolana i opierając się na przedramionach. Sprawował tę funkcję przez 2 minuty, zachowując głęboki oddech. Ponownie położyć się, odpocząć w podłogę, dłonie na wysokości klatki piersiowej i wypnijcie tyłki, starając się w pełni wyprostować ręce. Wpadnijcie dosłownie na kilka sekund i ponownie zanurzyć. Przy tym należy poruszać się powoli i płynnie, układając ciało z powrotem w kolejności brzuch-klatka piersiowa-głowa. Żadnych szarpnięć i гиперусилий być nie powinno! Powtórz ostatnia opcja z pełnym ugięciem 10 razy. Pełny kompleks wskazane jest, aby wykonywać przynajmniej raz dziennie.

adjust_back_05

Jeśli pozwala na rozciąganie, w górnym położeniu można spojrzeć najpierw na prawą nogę, a następnie lewą.