Jak przestać się martwić o każdy szczegół i w końcu się wyspać

Pewnie zauważyliście, że nasz mózg stale zwraca myśli do problemów, które nas otaczają. Ale w rzeczywistości to raczej strata sił i wzmocnienie stresu. Cokolwiek było tego przyczyną: luzu kolega lub trudny klient – to te małe rzeczy, które mogą uchwycić wszystkie nasze myśli.

Jak przestać się martwić o każdy szczegół i się wyspać w końcu zamyślony dziecko

Carl Стайб zauważyłem, że 99% niepokojów i lęków to tylko próby самооправданий. Na przykład, przyszedł bezsennej od alarmów w nocy pomysł o rozwiązaniu problemu, jest mało prawdopodobne okaże się taki genialny rano. Nasz mózg po prostu próbuje uspokoić роящиеся myśli i wydaje się niemal pierwszej napotkanej rozwiązanie.

Gdy jesteśmy nastawieni na to, aby wziąć pod uwagę jakieś zadanie ze wszystkich stron, trudno nie ulec pokusie, aby przemyśleć ten aspekt ponownie i ponownie. Myśli kręcą się jak wiewiórka w kole, ale na wyjściu rzadko pojawia się coś nowego. Zawsze zatrzymuj się, nie dajcie sobie jeździć myśli w kółko. Lepiej zacząć robić.

Karl znalazł rozwiązanie w tym, aby nagrywać wszystkie myśli przed samym snem. Przy czym robi to prawie w łóżku, i jeśli jakaś myśl nie daje odpocząć – lepiej poświęcić pięć minut na konto.

No a jeśli jakaś zabłąkana myśl wystąpi już w trakcie snu lub nawet zniszczy swoją дрему – nie należy ulegać pokusie, aby nagrywać, bo prawdopodobnie nie jest tego warta, wakacje w tym przypadku jest ważniejsze: skoncentruj się na rozluźnienie ich mięśni i prawidłowym oddechu.

Karol zauważa, że ważonej stosunek do myśli pozwoliło mu lepiej oceniać myśli. Zamiast wyścigu wyścigów w łóżku pojawiło się przyjemności z relaksu. No a papier obok łóżka przy tym nie pozwoli ci stracić wieczorne pomysłów.

Wyrzucając myśli na papier, nie dając im rój, można nie tylko poprawić swój sen, ale i uzyskaj więcej czasu na rodzinę, bo nic nie będzie cię rozpraszać od rozmowy z żoną lub synem. Strona papieru i długopis okazały się dobrym rozwiązaniem dla Karola, może podejdą i ci, ponieważ większość systemów zarządzania czasem zaczynają się od tego – zapisz wszystko i uwolnij swój umysł.