Jak się rozgrzać po mrozu

Zima nabiera tempa, na ulicy staje się bardzo nieswojo. Uciekając przed mrozem, ukrywamy się w oazę ciepła — ulubiony dom. Ale nawet kiedy wrócił do domu, trzeba umieć prawidłowo rozgrzać. Okazuje się, że i tutaj jest kilka niuansów.

Czym wygrzać po mrozu?

Przyszedł z ulicy, i nadal zimno. Najszybszym i banalny sposób, aby się ogrzać — ciepła, ale nie gorąca herbata z cytryną. Najlepiej — zielona herbata z miodem i cytryną. Jeśli w domu jest mleko, podgrzać i dodać łyżkę miodu. Naprawdę miło napić się ciepłej herbaty z imbirem.

Jeśli czujesz, że заболеваете, pilnie potrzebuje sporej dawki witamin i gorący prysznic. Podczas dusza jest przydatna do zrobienia samodzielnego masażu: to dodatkowo rozwiać krew i zrelaksować. Gorąca kąpiel i tu nie bardzo pomoże: po pewnym czasie pojawia się uczucie, że ciało znajduje się w zimnej wodzie. Jeśli z prysznicem problemy, zrób przynajmniej stopę kąpiel.

I wreszcie, jeśli już nie chcesz nigdzie wychodzić z domu, gotować grzane wino. Nadużywać, oczywiście, nie warto. Ale завернуться w ciepły koc z kubkiem grzanego wina w ręce i oto już nie jest niebezpieczna przestrzeń za oknem nie tylko przydatne, ale i romantyczne.

Nie trzeba wygrzać?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, wygrzać alkoholu nie można. Zwłaszcza jeśli jesteś na zewnątrz w niskich temperaturach. Tak, pierwsze 50 gramów czegoś dobrego normalizują krążenie krwi, rozszerza naczynia krwionośne, i przyniosą uczucie ciepła. Ale jeśli wziąć więcej, zwiększa przepływ krwi w skórze i mocno zwiększa rozpraszanie ciepła organizmu. W ten sposób, w wyniku spożycia alkoholu jest szansa raczej zamarznąć, niż się ogrzać.

Jeśli tylko czujemy, że простужаетесь, nie warto od razu brać leki, powodujące objawy (takie jak «Колдрекса» lub «Terflu»). Po pierwsze, są one naprawdę cię nie wyleczą, a po prostu trochę ułatwią swój los. Po drugie, we wszystkich tych proszkach zawiera dużą ilość paracetamolu, a jest on dość mocno niszczy wątrobę. Ponadto, dla bardzo nieprzyjemnego zatrucia paracetamolem wystarczy około czterech tabletek.

Słowem, jeśli zebrali się pić lek objawowy, to rób to tylko w ostateczności. Lepiej spróbować proste i nieszkodliwe sposoby, aby się ogrzać, co opisano powyżej.