Jak utrzymać pod kontrolą stan zdrowia dziecka z pomocą gadżetów

Chcesz być pewni bezpieczeństwa zdrowia dziecka? Nie można wybrać porządny prezent dla nowo narodzonego dziecka? W tym artykule będziemy mówić o kilka w swoim rodzaju unikalnych narzędziach kontroli stanu zdrowia dziecka. Niech gadżety i mają swoją wartość, aby ocenić ich korzyść jest po prostu niemożliwe.

Nie ma większej radości dla rodziców, niż zdrowy rozwój ich dziecka. Prawda, nadrzędnego schlebiania przeszkadzają dwa czynniki. Większość dzieci nie potrafią narzekać na swoje bolesne uczucia, a oni na pewno są w pierwszych latach życia. Ale nowoczesnym rodzicom grzech narzekać, bo im na pomoc przychodzą osiągnięć postępu technicznego. W tym artykule będziemy mówić o kilka, w swoim rodzaju, niepowtarzalnych, w środkach kontroli stanu zdrowia dziecka. Niech gadżety i mają swoją wartość, aby ocenić ich korzyść jest po prostu niemożliwe.

Przed przystąpieniem do zapoznania się z gadżetami, chcę przypomnieć, że podstawowe śledzenie spokojem dziecko może stworzyć każdy z nas z pomocą starszych smartfonów i aplikacji mobilnych Dormi. Oczywiście, takie rozwiązanie w swojej istocie jest zwykłą радионяню i przegrywa na swoim możliwościom bardziej «inteligentne» urządzenia, ale to i tak lepsze niż nic.

Owlet

Zacznijmy od najbardziej obiecujących i funkcjonalny gadżet. Obiecująco to urządzenie wydawało się nie tylko mi. Niedawno Owlet zwrócił $1.85 mln środków pieniężnych od szeregu inwestycji funduszy i firm. Ogromna cyfra dla małego zespołu kreatywnego, ale niewielka suma do tak szczytnym celu.

Nowatorski gadżet jest «inteligentny skarpety», śledzący szereg życiowe dziecka. Na przykład, Owlet wykonuje funkcje pulsoksymetru — przyrządu, który dokonuje pomiaru stopień nasycenia tlenem krwi i tętno. Dane te są niezbędne do diagnozowania problemów z drogami oddechowymi lub płuc. Czujnik temperatury skóry pozwoli dokładnie określić, czy dziecko w komfortowych warunkach, nie męcz go gorąco lub zimno.

Owlet_pic1

Owlet może określić przechyłu dziecka i o zgłaszanie ruchach rodziców. W pierwszej kolejności jest to niezbędne do utrzymania prawidłowej pozycji dziecka w czasie snu. W 1994 r. Amerykańskie stowarzyszenie pediatrii zainicjowała program, prowadzącą do 50% redukcji niewytłumaczalne dziecięcej śmierci. Cały niuans polega na tym, aby nie dać się przewrócić wszystkie z pleców na brzuszek.

Gadżet jest w stanie powiadamiać rodziców o jakość snu dziecka. Nie jest jasne, według jakich kryteriów będzie prowadzona ocena, ale zakłada się, że mama i tata będą mogli kontrolować czas trwania dodatkowego spania na podstawie otrzymanych zaleceń. Tym samym, system odpornościowy otrzyma wystarczającego odpoczynku i zostanie wzmocniona.

Owlet_pic2

Oczywiście, Owlet maksymalnie bezpieczny dla dziecka. Hipoalergiczne skarpety nie używa przewodów i kleju. Elementy elektroniczne umieszczone w wodoodpornym medycznym silikonie (gadżet można spokojnie myć), co eliminuje prawdopodobieństwo kontaktu elektrycznego.

Trochę szczegółów technicznych. Owlet przekazuje zebrane dane do dowolnego urządzenia za pomocą Bluetooth Low Energy (BLE). Dane fale radiowe 20 razy słabsze fal sieci komórkowych. Uzyskane informacje są wyświetlane na rodzicielskich smartfonach w specjalnych aplikacjach mobilnych. W tej chwili gotowa iOS-wersja systemu Android będzie zaprojektowany do momentu uruchomienia gadżetu do masy. Ze swoich smartfonów rodzice mogą przechowywać dane w chmurze i udostępnianie jej z pediatra. To jest bardzo fajne. Przecież, odwiedzając lekarza w sprawie lub grafikę, lekarz może mieć bardzo szczegółowy obraz życiowe organizmu dziecka.

Owlet_pic3

Globalny cel Owlet zakłada gromadzenie danych z wielu dzieci i przesyłanie ich naukowcom z całego świata. Naukowcy będą mogli korzystać z informacji w celu szczegółowej analizy rozwoju dzieci zdrowych i dzieci z niektórymi chorobami. W konsekwencji, lekarze będą mogli bardziej precyzyjnie budować prognostyczne obraz rozwoju chorób u dzieci, co z kolei doprowadzi do zmniejszenia umieralności niemowląt.

Oficjalny start sprzedaży Owlet zaplanowano na zbliżające się lato. Można międzynarodowa wysyłka. Cena wynosi $250. Już teraz możesz złożyć zamówienie w przedsprzedaży na oficjalnej stronie projektu.

Owlet

Safe to Sleep

Na podstawie tego zestawu leży «inteligentny materac» SleepMat. Wodoodporna antimicrobial podkład zapewnia maksymalny komfort dziecku. Wbudowane czujniki ruchu pozwalają dokładnie określić częstotliwość oddechu dziecka.

safetosleep_pic1

SafeToSleep naładowana przydatnych funkcji. Krótko opowiem o niektórych z nich.

Funkcja BreathTrend czuwa nad problemami z oddychaniem dziecka i wysyła powiadomienia na rodzicielskie smartfony lub радионяню.

Funkcja BreathScope graficznie wyświetla częstotliwość oddychania. BreathScope przechowuje informacje o każdym wdechu i wydechu śpiącego dziecka i przesyła dane w czasie rzeczywistym w specjalną aplikację.

Funkcja SleepLog w rzeczywistości jest dziennikiem snu. Dzięki niemu rodzice będą wiedzieć dokładnie, na jawie czy dziecko lub śpi. SleepLog zbiera informacje i generuje raporty o całkowity czas snu i jego jakość.

Funkcja MusicStream pozwala na odtwarzanie muzyki ze smartfona bezpośrednio przez głośniki SleepMat. Tym samym rodzice mogą pomóc сонному dziecku udać się w słodki sen.

intheboxWszystko wymienione SafeToSleep wykonuje pełen zakres zadań niania. W każdej chwili można usłyszeć, co dzieje się w pokoju dziecięcym lub porozmawiać ze swoim dzieckiem zdalnie. Oczywiście, pod gadżet opracowane aplikacje dla iOS i Android.

SafeToSleep — przede wszystkim, czujna i pielęgniarka. W przypadku zatrzymania oddechu dziecka, gadżet będzie w stanie niezwłocznie poinformować rodziców o krytycznej sytuacji i zaoszczędzić bardzo potrzebne minuty na odpowiedź.

Gadżet dostępny jest w sprzedaży na terenie USA w przybliżonej cenie $210. Możesz znaleźć urządzenie na parkiecie eBay i Amazon.

safetosleep

iSwimband

Niech dzieciaki zamieniły się w ludzi, ale lekkomyślność u nich nie ustąpi. Urządzenie iSwimband jest przeznaczona dla zapewnienia bezpieczeństwa kąpieli. Zresztą nie tylko dzieci.

iSwimband_pic2

Jak tylko udać się zrelaksować na otwarte zbiorniki wodne, parki wodne lub prywatne baseny, zadbaj o bezpieczeństwo tych, którzy nie potrafią pływać lub źle pływa. Zazwyczaj to dzieci. iSwimband przedstawiony w postaci jasnego obręczy lub bransoletki, które dobrze się zablokuje na głowie lub ramieniu dziecka i nie zabierze mu dyskomfort.

iSwimband_pic1

Gadżet śledzi czas zanurzenia pływaka w wodzie. Jak tylko wartość przekracza dopuszczalną, sos trafi na smartfon. Na razie jest tylko na iOS, Android w rozwoju. iSwimband opracowany przez zespół ekspertów dotyczące bezpiecznego przebywania na wodzie, z których jeden reprezentuje zespół twórców w reklamie.

iSwimband jest dostępny w sprzedaży na terenie USA, w cenie 150 dolarów.

iSwimband

Wnioski

Temat zdrowia dziecka i śmiertelność jest bardzo ważna nie tylko dla samych rodziców, ale i całego naszego społeczeństwa. Nie warto traktować podane przeze mnie przykłady jak reklamy niektórych producentów. Chciałem tylko pokazać, że istnieją bardzo przyzwoite prezenty na urodziny syna przyjaciela, siostrzenice, chrześniaka lub sąsiada dziewczynki.

Mam nadzieję, że w swoich komentarzach, wesprzyj temat i doradzić swoje przydatnych urządzeń do monitorowania stanu zdrowia dzieci.