Jak wykryć i wyleczyć się z uzależnienia od internetu

Myślę, że ta choroba jest bardzo powszechne wszędzie tam, gdzie jest dostępna Sieć. Dlatego nie warto odnosić się do problemu zbyt powierzchownie. Ale na początek warto przeanalizować swoje zachowanie i zrozumieć, a czy jest co leczyć? Na początek podajemy typowe objawy taka zależności:

  1. Można spędzić więcej czasu z komputerem niż z żywymi ludźmi. Jeśli wokół ciebie prawie nie ma bliskich, nie ważne kogo: rodziny, przyjaciół lub po prostu przypadkowych znajomych z powodu tego, że jesteś ciągle w Sieci, to już należy zwrócić się do specjalistów, a telefon lepiej znaleźć w papierowej książce.
  2. Nie można zatrzymać się w rękach. Jeśli nie możesz wydostać się z Sieci do późna w nocy, chociaż obiecał sobie jeszcze rano przez pół godziny posprzątać w mieszkaniu, to masz problem.
  3. Kłamiesz o czasie, prowadzonym za komputerem. Jeśli trochę приукрашиваете prawdę za każdym razem, gdy ktoś zastanawiał się jak i ile używasz komputera, to można to uznać za oczywistą oznaką uzależnienia.
  4. Uważasz, że nie możesz żyć bez Sieci i komputera. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez komputera i nie wiesz, czy będziesz w stanie wykonać określonego zadania bez korzystania z Sieci — to jest uzależnienie.
  5. Nieuzasadnionych wydatków na komputer. Jeśli nie masz pieniędzy, ale się zepsuł winchester, czy idziesz go kupić bez względu na to, że, nie mogąc znieść widoku wolny od pracy komputera? To uzależnienie.

Stwierdzając zależność dobry pomysł, by się go pozbyć, prawda? Spróbujmy skorzystać z proponowanych porad:

  1. Zatrudnić kogoś do rutynowych zadań. To może być nie tak drogie, ale uwolni twój czas.
  2. Zaznacz granice jak najszybciej. Nie pozwalaj sobie spędzać więcej pewnego czasu przy komputerze.
  3. Niech ci pomogą rodzina i przyjaciele. Niech i uważają, że czas i informują o iteracji.
  4. Zmień swój tryb. Jeśli pierwszą rzeczą, rano, lub od razu po przyjściu do domu sprawdzasz pocztę — nie rób tego więcej. Łatwiej jest usiąść przy komputerze, niż potem wstać ze względu na niego.
  5. Nie należy używać komputera do wypoczynku i rozrywki. Zrobił sprawa — hulaj bezpiecznie. Szukasz rozrywki poza ciekłych kryształów. Świat jest pełen niespodzianek.

11 Ways to Detect and Solve Internet Addiction [ Joel Falconer ]

Post-sponsor

Jak inwestować pieniądze w akcje rosyjskie.

Linki tematyczne sieci reklamowej