«Komputerowe choroby»: choroba rąk i nadgarstki i jak z tym walczyć

Kiedy mówi się o niebezpieczeństwach długotrwałej pracy przy komputerze, jakie ryzyko jest najczęściej wspominają? Zepsujesz oczy! Będzie boleć plecy! Wszystko to prawda, ale ryzyko dla oczu są zredukowane praktycznie «na nie» dobrym monitorem, a plecy lubi siłowni i dobre krzesło. Są inne, znacznie bardziej niebezpieczny wróg, kto spędza przy komputerze dużo czasu. To nie jest tak oczywisty i nie jest jeszcze bardzo znany, ale od tego jeszcze bardziej niebezpieczny. Chodzi o туннельно-карпальном zespół – choroba, z którą znamy się projektanci, dziennikarze, treści-menedżerowie, wszyscy ci, którzy muszą wiele godzin w dzień trzymać w ręku myszkę. Problem polega na tym, że ręka zaczyna boleć, pędzel «ciągnie», trudno podnieść się mniej lub bardziej poważne rzeczy, trudno jest oprzeć się na rękę, w ciężkich przypadkach do końca dnia pędzel może распухать. Co zrobić w tym przypadku?

FC2A006A-F2E7-4687-8FA1-C044DC424420.jpg
Oczywiste: nowy żelowy mata

Zakup maty z żelowej poduszką, ale to tylko środek tymczasowy, który opóźnienie, ale nie rozwiąże problemu. Niemniej jednak, taka mata powinien być obowiązkowym elementem pulpitu.

Banalne: siłownia

Można oczywiście podkręcić pędzel, ale nawet jeśli nie zwrócić szczególną uwagę na te mięśnie, jakieś rozciąganie i ćwiczenia pójdą na korzyść. Wypróbowano na sobie

Zabawne: zabawki i akcesoria

Zabawki i akcesoria, które rozwijają pędzel. Osobiście играюсь z kostką Rubika i patrzaj okresowo w ręku dwie kule. Po prostu uporządkować je palcami. Pierwsze razy mnie brakowało minuty na pół, teraz mogę robić więcej. Ponadto, można kupić PowerBall, zabawki typu Handgum, tak i wszelkie inne, które wymagają zręczności rąk i palców, zmuszają do pracy tę część ręce

Kosmetyczne: łaźni soli

Tak, trochę kobiecy sposób, jednak skuteczne i też sprawdzone na sobie. Tutaj należy jeszcze jeden zabieg kosmetyczny – парафинотерапия: okłady gorącą parafiną dłoni. W sanatorium w lecie przeszłam kurs ozokerytu – procedura podobna, tylko zamiast czystej parafiny służy parafina z użyciem borowiny.

Lecznicze: maści

Sprawdzone na sobie osobiście – ocieplenie, przeciwzapalne i хондропротекторы (regeneruje chrząstki i stawów). Tak jak ja nie lekarz, rad dawać nie będę, Google ci pomoże.

Magiczne

Najbardziej niesamowity i jeden z najbardziej skutecznych i prostych sposobów: wełniana nić na ręku. Kiedy przeczytałam o tym w internecie, w duszy uśmiechnęła się i nie uwierzyła. Ale gdy ręka zaczęła zbyt mocno przeszkadzać, ja garażową na rękę wątku, i zapomniałam. A potem zauważyła, że ręka… prawie nie boli. Nie wiem mechanizm tego leczenia, może nić tworzy микротрение i ciepło leczy rękę, może coś jeszcze, ale to działa.

Technologiczny

Można wziąć mysz w lewej ręce i co jakiś czas zmieniać ręce, pracując z myszką to prawą, to lewą ręką. Można czasem zmienić mysz na pióro, touchpad lub inne akcesoria. O tym piszą, ale ja jeszcze nie doświadczyłam to na sobie.

Delikatne

Nie warto zapominać o elementarnej ostrożności. Nie переохлаждать ręce, nosić ciężkie torby w lewej ręce, nie opierać się na rękę, tak aby выворачивалась pędzel.

A jakie znasz sposoby radzenia sobie z chorymi uchwytami maniaka?