Odchudzanie: porady, oprogramowanie, telefon soft

Ci, którzy nigdy nie zastanawiałem się, dlaczego ulubione dżinsy stały się małe, mogą przystąpić do lektury kolejnego artykułu na «Besttips». Tym naszym czytelnikom, którzy wiedzą, co to jest zbędne kilogramy, które doświadczyły na sobie tę niełatwą walkę z zbędnymi «kg» i «cm», chcę powiedzieć jeden ze sposobów, jak kontrolować swoją dietę i wagę.

straty-1

W organizacji zdrowego stylu życia i wspieranie prawidłowej wagi w rzeczywistości nie ma nic skomplikowanego, a tym bardziej nowego. Wskazówki i zasady, nagrane wiele lat temu, a mianowicie – siłownia, ruch, ograniczenia w ogólnej kaloryczności i ilości węglowodanów – wszystko to działa dla większości ludzi (wykluczamy przypadki chorób i poważnych zaburzeń metabolicznych). Zgodnie z tym zupełnie банальнейшим zasad, można doprowadzić do porządku swoje ciało i swoje zdrowie z minimum wysiłku. Wiem, trudno w to uwierzyć, ale priorytetem krokiem dla tych, którzy zdecydowali się zrzucić kilka килограмчиков powinno być… czytanie opakowań produktów, które można kupić w sklepach. Czekają na was atrakcyjne otwarcia. Okazuje się, 100 g czekolady – to 500 kcal, jedną trzecią dziennego zapotrzebowania osoby, która chce schudnąć. A paczka lodów? A kilka paczek chipsów? Orzech? Te liczby nie wydają się imponujące indywidualnie. Kogo obchodzi 100 gramów pistacji – to tylko 600 kcal. Plus puszka piwa. Plus 2 kg na wadze…

Отставим emocje i epitety, a wracając do języka cyfr. Spojrzał na похудением, trzeba znaleźć tabelę kaloryczności produktów i dokładnie ją zbadać. Po prostu poczytaj, ile «kosztuje» twoje ulubione jedzenie – jeden kawałek ciastko, kieliszek wina lub szklanka soku. Po to wejść w nawyk liczenia kalorii do codziennej diety. Do tego w Sieci można znaleźć wiele programów, serwisów i aplikacji do telefonu.

— na pulpit

Recipe Calc – kalkulator przepisów, który jest w stanie policzyć kaloryczność potraw, przygotowanych przez użytkownika. Oprócz tego, w programie jest już lista dań gotowych z szacowanej ich wartością energetyczną.

— w internecie

Wolfram Alpha – ta wyszukiwarka szybko daje odpowiedź o ilości kalorii w danym produkcie. Tylko prośbę trzeba zadawać w języku angielskim, np.

«Калорийка» — ten serwis internetowy obliczyć wskaźnik masy ciała i daje porady na temat odżywiania. Prowadzić dziennik żywności można na tym samym miejscu. A na podstawie jego wyników można zbudować wykres.

«Zdrowa Polska» — na tym portalu też jest dostępny licznik kalorii wraz z systemem wyznaczania celów

— do telefonu

DietCalc – umie liczyć kalorie i zaplanować w zrzuceniu wagi. W bazie danych programu dostępnych jest kilka diet do wyboru

L3Solution NutriData – w programie jest kalkulator oceniający ogólną wartość energetyczną produktów i skład białek, tłuszczów i węglowodanów.

Calorie Tracker — darmowy program, który potrafi liczyć kalorii według określonej diety

CaloriesME — jeszcze jeden program do telefonu, który potrafi liczyć kalorie podczas posiłku, ale i podczas takich codziennych zajęć jak sen, jazda w samochodzie, lub praca biurowa

— dla iPhone

FoodScanner — ten program pozwala na kod kreskowy na produkcie uzyskać dane o kaloryczności produktu. W bazie danych FoodScanner zawiera ponad 200 tysięcy produktów, lista jest stale aktualizowana.

Walk` n ‘ Play – kolejna aplikacja z katalogu AppStore, za pomocą którego można liczyć kalorie i ocenić poziom swojej aktywności fizycznej, czyli kosztów kalorii w wyniku różnych działań.