11 sposobów, aby dodać trochę koloru do wnętrza i nie przesadzić

Aby odświeżyć dom, a przy tym uniknąć аляповатости, trzeba tylko zorganizować małe akcenty kolorystyczne w odpowiednich miejscach.

Jednolity minimalistyczny design udowodnił swoją praktyczność i dyskretny piękno, ale czasami i tak ciągnie rozcieńczyć go z kolorowymi plamami. Oto kilka pomysłów, jak zrealizować to pragnienie i nie przesadzić.

1. Drzwi wejściowe

Pomaluj drzwi w jasny kolor, wtedy stanie się ona głównym elementem przedpokoju. Żadnych innych elementów dekoracyjnych nie będzie potrzebne.

2. Kolorowa ściana

Aby pomieszczenie нескучным, nie trzeba pomalować go w całości — jednej ściany lub nawet jej części w zupełności wystarczy. Zrób kontrastowymi tę ścianę, w której jest okno lub drzwi. Lub, na przykład, выкрасите w jasny kolor ściany między oknami między oknami.

3. Wezgłowie łóżka

Jeśli masz łóżko bez głowy, można go narysować. Aby to zrobić, po prostu pomaluj część ściany za łóżkiem. Jeśli wezgłowia znajduje się, można narysować nad nim szeroką kontrast pasek, aby nadać pomieszczeniu wyrazistości. A można оббить wezgłowia teksturowanej tkaniny nasycenia barwy.

4. Kolorowe krzesła

Krzesła o takim samym kształcie, ale w różnych kolorach, nie złamią harmonię pomieszczenia, a jednocześnie nadać mu озорное nastrój.

5. Regały

Wyjąć półki i ponownie pomalować tylną ścianę w jasny kolor. Gdy farba wyschnie, włóż półki z powrotem. W takim szafie będzie dobrze wyglądać zarówno książki, jak i różne ozdobne rzeczy.

6. Meble na nóżkach

Bardzo efektowny i oryginalny wygląd wymalowane na jasny kolor nóżki mebli. Pokój raz będzie lepiej, a przy tym nie istnieje ryzyko przeciążenia jej kolorem.

7. Dywany kuchenne

Jasny dywanik może nadać ton całej kuchni. A jeśli jest wykonana z kilku kontrastujących kwadratów, można nie bać się rzucić na niego czerwone wino lub upuścić berry — zniszczony fragment łatwo wymienić.

8. Szafki kuchenne

Wymienić wszystkie drzwiczki szafek kuchennych na kolorowe nie będzie tanio, ale można zmienić tylko drzwiczki wiszących szafek lub, wręcz przeciwnie, tylko dolne fronty.

9. Meble ogrodowe

Jasne meble ogrodowe doskonale prezentuje się w pomieszczeniu. A jeśli do tego składana, można dodawać i usuwać te kolorowe meble, kiedy im się żywnie podoba.

10. Koce

Kolorowe koce są dobre, że z ich pomocą można dozować ilość kolorów we wnętrzu — można je rozwinąć, zminimalizować lub całkowicie usunąć, jeśli zmęczony.

11. Klosze

Tylko kupując lub poprzez własnymi rękami nowy jasny klosz do lampy na biurku, lampy podłogowe lub sufitowego oświetlenia, zmień cały pokój. Ale stary jeszcze lepiej nie wyrzucać. Nagle chcesz wrócić do poprzedniego wariantu.