Eksport zapisów z folderu Google Reader

Większość nowoczesnych agregatorów pozwala importować i eksportować z subskrypcji poprzez plik OPML. W Google Reader należy przejść do menu ustawienia i wybierz kartę importu/eksportu.

Ale nie zawsze trzeba wyeksportować wszystkie, czasami chciałoby się zachować tylko pliki znajdujące się w tę lub inną folder w Reader. Można to zrobić stosując prosty trik. Użyj adres taki: http://www.google.com/reader/public/subscriptions/user/-/label/FOLDER tylko wymień FOLDER na nazwę folderu, który cię interesuje.

Inny sposób podzielić opisów z folderu – aby ją publicznie dostępnej, a następnie użyć linki na OPML: http://www.google.com/reader/public/subscriptions/user/USERID/label/FOLDER (USERID można podpatrzeć na publicznej stronie, stworzonej przez Google Reader)

Czytnik Google w opml

To będzie również działać, jeśli ktoś zrobił podobną stronę i podzielił się nią z wami. Przy tym link do następującego: http://www.google.com/reader/shared/user/13577231804381328821/label/googlers zamieni się w http://www.google.com/reader/public/subscriptions/user/13577231804381328821/label/googlers. Jak można zauważyć shared trzeba wymienić na public/subscribtions.

Export the Feeds from a Google Reader Folder [ Ionut Alex Chitu ]