Prezentujemy dom do nowego sezonu

Lato w naszych szerokościach geograficznych zbliża się do końca, i jestem pewien, wracając z domków letniskowych i ciepłych krawędzi do domu, myślimy o tym, jak prowadzić отвыкший od ciebie dom do porządku. Temu poświęcony jest zestaw dzisiejszych rad.

Lodówka. Spędza dużo energii i zbiera kurz ze swoich grzejników. Aby zmniejszyć rachunki za prąd i pozbyć się odczucia nieczystego powietrza — odsuń lodówkę o ściany i dokładnie odkurzyć radiator.

Prasuj skutecznie. Wyczyścić żelazko można używać folię aluminiową (nie nadaje się do każdego pokrycia podeszwy), po czyszczeniu — umieść folię pod materiał, który głaszczemy i dostaniesz prasowanie z obu stron jednocześnie.

Odświeżanie bez obaw. Aby nie wąchać charakterystyczny «zapach» odkurzacza, użyj go do aromatyzowania: nałóż na wacik aromatycznego oleju wyboru i umieścić go w worku na śmieci. Teraz podczas pracy z odkurzaczem twój powietrze wypełnione ulubionym naturalnym aromatem.

Rysy na podłodze można usunąć mieszanką soku z cytryny i oliwy z oliwek, nie warto kupować jakieś «specjalne» narzędzia. Ta mieszanka nadaje się, jak można się domyślić, do polerowania w ogóle. Ale polecam spróbować najpierw na małym i niewidocznym miejscu, aby sprawdzić brak reakcji niepożądanych.

Usunąć rdzę z tkaniny można i доморощенным sposób: wymieszać sok z cytryny i sody oczyszczonej (wodorowęglan) do konsystencji śmietany. Wcieraj w miejsce, испачканное rdzą. Wyprać w zwykłym trybie. Sprawdź najpierw na niewielkiej działce, — sok z cytryny może wpływać na kolor tkaniny.

Plamy z kawy i herbaty. Do czyszczenia takich plam jest bardzo dobrze nadaje się zwykła sól. Kubki można łatwo wyczyścić, po prostu przecierając je razem z solą, jeśli boisz się zarysować naczynia — dodaj trochę wody i użyj miękkiej ściereczki. Czajniki i dzbanki do kawy jest mało prawdopodobne, отчистятся tak po prostu, więc w pojemnik do kawy lub herbaty wlać wodę i dodać ćwierć kubki (łyżeczka) soli i gotować (lub uruchom ekspres do kawy, tu nie chodzi o kawę-maszynach). Wodę po tej można użyć w celu wyeliminowania szkodników w ogrodzie i do czyszczenia okien od wewnątrz w zimie, aby zapobiec ich zamarzaniu.

Household Cleaning Hacks that Save You Money [ Nora Dunn ]