Tajemnice wypowiedzi Steve ‘ a Jobsa

Nie czytałem książkę «The Presentation Secrets of Steve Jobs», napisany przez Carmine Gallo, ale mi, mimo że nie można mnie zaliczyć do bezwarunkowa fanów Apple, zawsze podobały jak Steve spędził swoje prezentacje i dlatego pomyślałem ciekawe fragmenty z książki prezentowane Lynn Truong.

Steve Jobs

Zasada Trzech

Od dawna wiadomo, że człowiek nie jest w stanie utrzymać uwagę na wielu innych przedmiotów lub tematów. Wybrani pisarze, dziennikarze i wykładowcy wiedzą o tym, i Steve mistrzowsko posługuje się tą zasadą, aby utrzymać większe zainteresowanie występu, grupowanie tematyczne w удобоваримые trójki.

Zasada Dziesięciu Minut

Publiczność «odłącza» się od kontaktowania się dokładnie za dziesięć minut, nie jedenaście, a mianowicie przez dziesięć.

Badania wykazały, że mózg człowieka zaczyna się nudzić i szukać okazji, aby uciec dokładnie za dziesięć minut. Ale to nie oznacza, że nie możesz spędzić przemówienie, które trwa znacznie dłużej. Po prostu trzeba przerywać go okresowo. To może być cokolwiek, od odpowiedzi na pytania do wideo-klipu, — wszystko, co przerywa rutynę i daje wypoczynek publiczności.

Lepiej mniej, ale lepiej

Pierwsze cztery slajdu Jobsa zawierają siedem słów, trzy numery, jeden dzień i żadnych wyliczeń.

Jak często wykładowcy starają się umieścić cały tekst swojego wystąpienia na slajdach. Być może boją się zapomnieć czegoś, lub myślą, że pomagają publiczności, dając możliwość samodzielnego wszystko przeczytać i zrobić notatki. Ale badania mówią, że to rozpyla uwagę publiczności i zmniejsza wpływ słów na nią. W zamian skutków slajdami raz na kilka zmysłów — użyj zdjęcia, wideo lub animacji wraz ze swoimi słowami. To pomoże publiczności lepiej zorientować się w temacie.

Ćwiczcie

Jobs ćwiczy godzinami. Dokładniej: on ćwiczy wiele, wiele, wiele godzin każdego dnia przez długi, długi, długi czas.

Kiedy widzisz prezentację, którą prowadzi Jobs, może się wydawać, że jest bardzo utalentowany w tym od urodzenia. Jest pewny. On za każdym razem sprawia, że wszystko jest w porządku, nie zapominając o najmniejszych szczegółów. I to wydaje się tak prosta sprawa dla niego. Ale w rzeczywistości, to po prostu poświęca wystarczająco dużo czasu wyniszczające treningów. I jak widać, gdy inne głośniki tego nie robią! Zrozumiałe jest, dlaczego oni cały swój występ, wciągnęła na slajdy. Im mniej słów na slajdach, tym lepiej trzeba wiedzieć, przedmiot występy i każdy szczegół w nim. Ćwiczcie. Ćwicz więcej!